ALERTĂ ÎN PIATRA-NEAMȚ: POLIȚIȘTII CAUTĂ UN MINOR DE 14 ANI DISPĂRUT DINTR-UN CENTRU SOCIAL

ALERTĂ ÎN PIATRA-NEAMȚ: POLIȚIȘTII CAUTĂ UN MINOR DE 14 ANI DISPĂRUT DINTR-UN CENTRU SOCIAL
ALERTĂ ÎN PIATRA-NEAMȚ: POLIȚIȘTII CAUTĂ UN MINOR DE 14 ANI DISPĂRUT DINTR-UN CENTRU SOCIAL
Polițiștii din Piatra-Neamț sunt în alertă după ce un băiat în vârstă de 14 ani, Lazăr Nicolae Iustin, a fost dat dispărut dintr-un centru social din oraș. Minorul a fost văzut ultima dată pe data de 9 iunie, iar conducerea instituției a sesizat dispariția autorităților.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Neamț, sesizarea a fost făcută de un pedagog social, care a observat că adolescentul nu s-a mai întors în centru. Cazul a fost preluat de Serviciul de Investigații Criminale, care a demarat de urgență căutările.
Lazăr Nicolae Iustin are 1,65 metri înălțime, 65 de kilograme, ochi verzi și fața ovală. La momentul plecării, acesta purta pantaloni trei sferturi de culoare vișinie, un tricou negru și adidași negri.
Polițiștii fac apel la populație: orice persoană care deține informații ce ar putea ajuta la găsirea băiatului este rugată să apeleze numărul unic de urgență 112 sau să se adreseze celei mai apropiate secții de poliție.
Ancheta este în desfășurare, iar autoritățile tratează cazul cu maximă seriozitate. Minorul este căutat în întreg județul, iar toate ipotezele sunt luate în calcul.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











