Advertising
Anchetă de amploare după moartea elevului de 15 ani din Bacău. Ambulanța ar fi ajuns după două ore

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Constanta Publicat: 22 mai 2026, 08:05
Anchetă de amploare după moartea elevului de 15 ani la o școală din Bacău. Primarul din comuna Parincea acuză că ambulanța a venit cu mare întârziere, iar acum ministrul interimar al Sănătății, Czeke Attila, vrea să afle în cât timp au răspuns cei de la serviciul de ambulanță și dacă s-a acționat corect la fața locului, potrivit Realitatea PLUS. Vă avertizăm că urmează detalii cu un puternic impact emoțional care pot afecta în special minorii.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:38Misiune contracronometru în Cheile Bicazului. Salvamontiștii caută doi turiști care s-au rătăcit într-o zona cu pericol de cădere în gol
- 18:26Vântul puternic a făcut prăpăd în județul Bihor. Mai mulți copaci au fost doborâți pe carosabil
- 12:52Ministerul Sănătății: recomandări esențiale pentru populație în timpul valului de caniculă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News


























