Autobuzele ce deservesc liniile 44 și 51 nu vor circula sâmbătă

autobuz RATC
În vederea organizării în Constanța a manifestărilor prilejuite de sărbătorirea a 100 de ani de la Marea Unire, mijloacele de transport ce deservesc liniile 44 și 51, nu vor circula, sâmbătă, timp de mai multe ore.

Astfel, potrivit RATC Constanța, manifestările de sâmbătă vor fi organizate și pe bulevardul Alexandru Lăpușneanu, porțiunea cuprinsă între bulevardul I.C. Brătianu (I.C.I.L.) și bulevardul Tomis (Dacia), astfel că autobuzele ce deservesc liniile 44 și 51, nu vor circula în intervalul orar 10.30 - 12.00. Începând cu ora 12.00 vor reveni la programul normal.De asemenea, Regia Autonomă de Transport în Comun Constanța a pus la dispoziția publicului călător lista celor 100 de puncte și chioșcuri RATC Constanța, prin care sunt comercializate tichetele de călătorie.Prin accesarea http://www.ratc.ro/harta-chioscuri/, călătorii pot determina poziționarea acestora pe harta Municipiului Constanța.
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










