Ceață și aglomerație pe mai multe artere rutiere

Ceață și aglomerație pe mai multe artere rutiere
Vizibilitatea este redusă sub 200 de metri, iar pe alocuri chiar sub 50 de metri
Ceață pe mai multe artere rutiere din județele Argeș, Buzău, Călărași, Dâmbovița, Dolj, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Ilfov, Olt, Prahova, Teleorman și Vâlcea, kuni dimineață.
Vizibilitatea este redusă sub 200 de metri, iar pe alocuri chiar sub 50 de metri.
Se circulă în condiții de ceață și pe autostrăzile principale, A1 București-Pitești (tot tronsonul), A2 București-Constanța (km 10-144) și A3 București-Ploiești (tot tronsonul), vizibilitatea fiind în general între 100 și 200 de metri, scăzând uneori sub 50 de metri.
În ceea ce privește fluența traficului, în prezent se circulă intens pe mai multe artere rutiere de la intrările în marile municipii, valorile de trafic cele mai ridicate înregistrându-se în zona capitalei: pe A1 București-Pitești, la intrarea în oraș, pe Centura București, în Bragadiru, Domnești și Pantelimon, pe DN 1A în Mogoșoaia și pe DN 7 în Chitila, tot la intrarea în municipiu.
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










