Advertising
Constanța a pierdut un simbol: vaporașul din fața gării, dezafectat. Primăria susține că întreținerea era costisitoare

Foto: Ziarulamprenta.ro
Scris de Realitatea de Constanta Publicat: 16 apr. 2026, 12:27
Vaporașul amplasat în fața Gării Constanța, cunoscut de ani de zile ca un simbol care îi întâmpina pe turiștii sosiți cu trenul, a fost dezafectat. Hotărârea de casare a fost luată pe motiv că întreținerea lor devenise prea costisitoare.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
- 11:28Intervenție cu focuri de armă în Capitală: polițiști atacați de un agresor înarmat
- 10:02România așteaptă răspunsuri de la Kiev după drona autodetonată în Portul Constanța: termenul expiră astăzi
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News


























