Copil de 12 ani, mort după un antrenament la fotbal. Reacția FRF

Copil de 12 ani, mort după un antrenament la fotbal. Reacția FRF
Aron Timar, junior legitimat la echipa Loki SC (Harghita), a murit la doar 12 ani
Un copil în vârstă de 12 ani, Aron Timar, din județul Harghita, a murit după un antrenament de fotbal. Băiatului i s-a făcut brusc rău, iar la fața locului a sosit de urgență o ambulanță.
Aron Timar, junior legitimat la echipa Loki SC (Harghita), a murit la doar 12 ani după ce i s-a făcut rău la finalul unui antrenament, informează Federația Română de Fotbal.
„Federaţia Română de Fotbal a aflat cu tristeţe de tragicul incident petrecut astăzi, 3 noiembrie 2022, în judeţul Harghita”, notează frf.ro.
Ambulanţa care a venit la faţa locului nu l-a mai putut salva pe juniorul care urma să participe la Cupa Satelor.
„FRF regretă dispariţia lui Aron Timar şi transmite sincere condoleanţe familiei şi apropiaţilor!”, a menţionat FRF.
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










