FOTO| Amenzi de 105.645 lei date de polițiștii locali într-o singură zi

pol_locala
247 amenzi, iar valoarea acestora s-a ridicat la suma 105.645 lei. au fost aplicate într-o singură zi în municipiul Constanța.
În cursul zilei de 22 Februarie 2019, în intervalul orar 14.00-22.00, 14 polițiști locali organizați în echipe mixte au monitorizat următoarele zone din municipiul Constanța :Henri Coandă, Tomis Nord, Dacia, Trocadero, Victoria, Anadalchioi Palazu Mare, Campus Universitar, Eden, Piața Tomis 3, Piața Brotacei, Piața Ciresica , Parc TăbăcărieÎn cadrul acestei acțiuni au fost aplicate 36 amenzi contravenționale în valoare de 11.500 lei. Dintre acestea, 14 abateri au fost constatate pentru încălcarea Codului Rutier, 7 abateri pentru tulburarea ordinii și liniștii publice, consum de alcool, acte de cerșetorie sau vagabondaj, 4 abateri pentru nerespectarea normelor de curatenie în municipiul Constanta, 6 abateri pentru nerespectarea normelor legale privind evidenta, domiciliul, reședința și actele de identitate ale cetățenilor români, 2 abateri pentru exercitarea unor acte de comert stradal neautorizat. Au fost legitimate 70 de persoane, dintre care 9 au fost conduse la sediul unității de poliție locală pentru stabilirea identitatii. O persoană a fost predată Direcției Generale de Asistență Socială Constanța pentru dispunerea de măsuri conform competentelor. Totalul sancțiunilor contravenționale aplicate în cursul zilei de 22 Februarie 2019, a fost de 247 amenzi, iar valoarea acestora s-a ridicat la suma 105.645 lei.De asemenea, politiștii locali au depistat pe un mijloc de transport în comun al RATC, în zona Far, un bărbat care călătorea fără bilet pe linia 5-40. În momentul efectuării verificărilor, polițistii locali au constatat faptul că persoana era semnalată dispărută și suferea de afecțiuni psihice. Barbatul, în vârstă de 20 de ani, domiciliat în Constanta, a fost condus la sediul Direcției Generale Politia Locala pentru stabilirea identității,iar după încheierea formalităților acesta a fost predat lucrătorilor Secției 4 Politie Constanța.[gallery ids="84162,84163,84164"]Sursa foto Poliția Locală
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










