Advertising
Nou protest la Șantierul Naval Mangalia: angajații nu și-au primit salariile de peste 3 luni și cer aprobarea planului de reorganizare

protest mangalia
Scris de Realitatea de Constanta Publicat: 24 mar. 2026, 14:30
Angajații Șantierului Naval Mangalia au protestat marți în curtea unității, nemulțumiți fiind că nu și-au primit salariile de mai bine de trei luni. Oamenii spun că viitorul șantierului depinde de votul Adunării Creditorilor, programată miercuri, pentru aprobarea planului de reorganizare.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News


























