O oră de libertate pentru un deținut evadat de la Poarta Albă
Un deținut care a evadat de la penitenciarul Poarta Albă din județul Constanța, a fost capturat în mai puțin de o oră de la fugă.
Potrivit reprezentanților penitenciarului Poarta Albă, bărbatul își ispășea pedeapsa în regim deschis, muncind la o fermă a penitenciarului din localitatea Poarta Albă. În jurul orei 13.30, el a fugit de la locul de muncă, dar a apucat să se bucure de libertate mai puțin de o oră, fiind capturat în aceeași localitate de către o echipă a penitenciarului.Bărbatul, în vârstă de 27 de ani, este din județul Ialomița și ispășea o condamnare de 442 de zile pentru furt calificat. Deocamdată nu se cunosc motivele pentru care tânărul a încercat să fugă, cazul sau fiind cercetat de o comisie a Penitenciarului Poarta Albă
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










