Ploaie torențială pe Autostrada București - Constanța. Risc de acvaplanare
1 apr. 2022, 20:05
Actualizat: 1 apr. 2022, 20:05

Ploaie torențială pe Autostrada București - Constanța. Risc de acvaplanare
Articol scris de Scris de Realitatea de Constanta
Poliția recomandă atenție sporită și reducerea vitezei
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe tronsonul kilometric 10 - 35 al autostrăzii A2 București - Constanța, între București și Fundulea, sunt semnalate condiții de ploaie, pe alocuri torențială, existând riscul de acvaplanare.
Conducătorii auto sunt sfătuiți să ruleze cu mare atenție, să reducă viteza și să se asigure corespunzător la schimbarea benzii de circulație.Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










