Tarom inaugurează o cursă aeriană între Satu Mare și Constanța
2 iul. 2018, 12:01
Actualizat: 2 iul. 2018, 12:01
Articol scris de Scris de L Daniela
Inaugurarea rutei Satu Mare - Constanța - Satu Mare, cursă aeriană operată de Tarom, va avea loc marți, 3 iulie, la Aeroportul Internațional Mihail Kogălniceanu din Constanța.
Aeronava de tip ATR 45, va fi primită cu „Salutul tunurilor cu apă” iar pentru pasagerii aflați la bord va fi pregătită o surpriză la îmbarcare/debarcare.Zborurile pe ruta Satu Mare - Constanța – Satu Mare se vor desfășura între 3 iulie și 14 septembrie, cu două frecvențe pe săptămână, în zilele de marți și vineri.Durata călătoriei este de 1 oră și 40 minute. Biletele sunt disponibile pe site-ul companiei aeriene, https://tarom.ro/constanta#booking. Detalii privind orarul de zbor pot fi consultate și pe site-ul aeroportului: www.mk-airport.ro.
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










