Transport școlar pe trei trasee în Constanța

Autobuz ratc nou isuzu (2)
Transportul pentru școlari devine realitate la Constanța. Începând din luna februarie, Primăria Municipiului Constanța introduce trei trasee pentru elevi.
Decebal Făgădău- primarul municipiului Constanța: “Pentru prima dată testăm la Constanța, începând din februarie, trei trasee cu adresabilitate școlară. Toate acestea deservesc și gradinitele și scolile în apropierea cărora se află stațiile traseelor pentru elevi.Noi ne propunem ca aceste trasee să intre în operare începând din 15 februarie. Până atunci avem de stabilit o mulțime de lucruri: vom sta de vorbă cu directorii unităților de învățământ de pe traseu, cu stabilirea punctelor de întâlnire dintre elevi și un reprezentant al școlii, o signalistică aparte astfel încât copiii nu doar să plece în siguranță, ci și să ajungă în siguranță în unitatea școlară..”
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










