Veste bună pentru fermieri! Se redeschid toate târgurile de animale

Veste bună pentru fermieri! Se redeschid toate târgurile de animale
Veste bună pentru crescătorii de animale! Începând cu luna iulie, toate târgurile de animale se vor redeschide.
Veste bună pentru crescătorii de animale! Începând cu luna iulie, toate târgurile de animale se vor redeschide.
Premierul Florin Cîțu a anunțat că la începutul lunii viitoare vor fi adoptate noi măsuri de relaxare a măsurilor restrictive provocate de pandemie. Printre acestea se numără și redeschiderea târgurilor de animale, dar și a tuturor târgurilor și talciocurilor din zona urbană sau rurală.
„Cred că săptămâna viitoare vom relaxa condiţiile pentru târguri. Ştiu că este acest interes pentru târguri, talciocuri… şi condiţiile vor fi relaxate de la 1 iulie. Se vor putea redeschide”, a afirmat Florin Cîţu, aflat într-o vizită în judeţul Alba.
Târgurile de animale se vor redeschide cu respectarea regulilor impuse de legile în vigoare, dar şi a măsurilor impuse la nivel naţional pentru prevenirea şi răspândirea virusului COVID-19.
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










