Zeci de persoane evacuate după un incendiu la un hotel din Mamaia

WhatsApp Image 2019-09-05 at 07.45.22
Zeci de persoane au fost evacuate, miercuri noapte, în urma unui incendiu ce a izbucnit la un hotel din staţiunea Mamaia.
Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea, pompierii au fost solicitaţi să intervină, în noaptea de miercuri spre joi, la un incendiu izbucnit la terasa hotelului Laguna. Aproximativ 30 de persoane au fost evacuate sau au ieşit singure din hotel, la faţa locului deplasându-se două autospeciale de stingere. În urma incendiului, a ars în totalitate o magazie de depozitare, bucătăria a fost degradată de fum. De asemenea, au mai fost degradate şi peretele exterior al hotelului şi partea laterală a unei autoutilitare.https://youtu.be/EEJM2kZayOoTrei persoane au fost asistate medical la faţa locului, fără a fi necesar transportul acestora la spital. Pompierii urmează să afle care a fost cauza izbucnirii incendiului.
Citește și:
- 22:06 - Rogobete, acuzații dure despre achiziția de vaccinuri Pfizer: „Incompetență sau slugărnicie”
- 21:48 - Donald Trump: „Sunt șanse mari să ajungem la un acord cu Iranul până mâine. Dacă nu, iau în considerare să arunc totul în aer!”
- 21:40 - Prognoza ANM: răcire accentuată în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
- 16:46 - O fabrică importantă din România, cumpărată de un afacerist ucrainean cu legături controversate
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










