Advertising
George Simion, mesaj ferm de peste Ocean: ”Rupeți coaliția acum, nu dați vina pe noi. AUR nu a negociat cu PNL și PSD”-VIDEO

George Simion și Alessia Păcuraru
Scris de Realitatea de Constanta Publicat: 29 mar. 2026, 15:14
George Simion a declarat, într-un interviu realizat în exclusivitate de jurnalista Realitatea Plus, Alessia Păcuraru, că actuala coaliție de guvernare, formată din PSD, PNL, USR și UDMR, a menținut puterea ”împotriva firii” și a refuzat să facă loc unei alternative. Președintele AUR acuză că România a fost împinsă spre sărăcie, recesiune tehnică și prag de faliment. De asemenea, liderul suveranist afirmă că AUR este ”singura forță redutabilă” din opoziție, respinge zvonurile privind negocieri cu partidele aflate la guvernare și cere ruperea coaliției.
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News


























