Advertising
Nicușor Dan, mesaj de ultimă oră după explozia dronei navale din Portul Constanța

Nicușor Dan
Scris de Daniel Onescu Publicat: 5 iun. 2026, 12:21
Președintele Nicușor Dan a transmis un mesaj de ultimă oră după explozia dronei navale din Portul Constanța, precizând că a fost informat despre incident în timp ce se afla în drum spre Muntenegru. Acesta a subliniat că forțele de ordine și structurile de securitate au acționat rapid, evacuând preventiv zona înainte de deflagrație. Până în acest moment, nu există indicii privind existența unor victime, iar prioritatea rămâne protejarea vieților omenești și securitatea infrastructurii portuare.
Citește și
- 20:39Recep Tayyip Erdogan vine la București. Anunțul președintelui Nicușor Dan: ”Va avea loc şi o şedinţă comună de guverne”
- 10:15Petrișor Peiu lansează un nou atac: „Trompetele PSD ne reproșează că nu vrem să votăm un nou guvern format fără AUR”
- 22:02Veștea își retrage candidatura la președinția PNL: „Este evident că scopul este blocarea învestirii Guvernului”
- 21:31Veștea acuză o tentativă de preluare a PNL: „Dezbaterea democratică riscă să dispară”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News


























