Advertising
Nicușor Dan, prima reacție după explozia dronei din Constanța: "Nu vor mai exista pericole pentru populație"

Nicușor Dan
Scris de Daniel Onescu Publicat: 5 iun. 2026, 14:13
Președintele României, Nicușor Dan, a avut prima reacție cu privire la drona care a explodat în portul Constanța. Acesta a transmis că, dacă vor mai fi localizate și altele, acestea nu vor mai ajunge la țărm. De asemenea, președintele a adăugat că oamenii vor fi în siguranță în perioada estivală. Totodată, Nicușor Dan a spus că nu vor mai exista pericole.
Citește și
- 20:39Recep Tayyip Erdogan vine la București. Anunțul președintelui Nicușor Dan: ”Va avea loc şi o şedinţă comună de guverne”
- 10:15Petrișor Peiu lansează un nou atac: „Trompetele PSD ne reproșează că nu vrem să votăm un nou guvern format fără AUR”
- 22:02Veștea își retrage candidatura la președinția PNL: „Este evident că scopul este blocarea învestirii Guvernului”
- 21:31Veștea acuză o tentativă de preluare a PNL: „Dezbaterea democratică riscă să dispară”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News


























