A încercat să copieze cu ajutorul unui smart watch. Un elev din Constanța a fost eliminat de la Bacalaureat

A încercat să copieze cu ajutorul unui smart watch. Un elev din Constanța a fost eliminat de la Bacalaureat
4497 de elevi constănțeni au participat astăzi la proba obligatorie
4497 de elevi constănțeni au participat la Proba Ec) proba obligatorie a profilului din cadrul examenului de Bacalaureat (sesiunea iunie - iulie 2021)
Pentru tentativă de fraudă a fost eliminat un candidat (Liceul Teoretic Decebal Constanța- smart watch). Acesta nu va mai avea dreptul de a participa la următoarele două sesiuni ale examenului de Bacalaureat.
ISJ Constanța: La a doua probă scrisă a examenului național de Bacalaureat din sesiunea iunie-iulie 2021 (Proba obligatorie a profilului) au fost prezenți 4497 de candidați:
Subiectele și baremul de corectare vor fi publicate la ora 15:00, pe subiecte.edu.ro, de către Centrul Național de Politici și Evaluare în Educație.
Celelalte probe se vor desfășura conform următorului calendar: miercuri, 30 iunie - proba la alegere a profilului și a specializării, joi, 1 iulie - Limba și literatura maternă..
Primele rezultate vor fi afișate în data de 5 iulie, până la ora 12:00
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 20:04 - Scumpiri în lanț: Metrorex ar putea majora din nou tarifele
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











