FOTO VIDEO Polițiștii au ieșit pe străzi. S-au dat amenzi pe bandă rulantă

FOTO VIDEO Polițiștii au ieșit pe străzi. S-au dat amenzi pe bandă rulantă
1.095 de testări la alcool și 27 de testări pentru droguri în doar patru ore
În noaptea de 19 spre 20 iunie, polițiștii Direcției Rutiere, Serviciului Independent Rutier pentru Misiuni Speciale și ai Inspectoratului de Poliție Județean Constanța au derulat o acțiune în județul Constanța, în intervalul orar 21.00 - 01.00, pentru prevenirea accidentelor rutiere.
În cele 4 ore, au fost efectuate 1.095 de testări la alcool și 27 de testări pentru droguri.
În urma acțiunilor din teren, au fost constatate 6 infracțiuni: 1 de conducere sub influența substanțelor psihoactive, 1 de conducere cu exercitarea dreptului de a conduce suspendată și 4 de conducere sub influența alcoolului.
De asemenea, au fost aplicate 54 de sancțiuni contravenționale, dintre care 17 pentru conducere sub influența alcoolului, 1 pentru viteză, 6 pentru defecțiuni, 7 pentru lipsă ITP, 4 pentru nepurtarea centurii și 1 pentru folosirea telefonului.
Polițiștii au reținut, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce, 23 permise de conducerere, unul pentru viteză, unul pentru droguri și 21 pentru conducere sub influența alcoolului (4 dosare penale și 17 contravenții).
De asemenea, au retras 10 certificate de înmatriculare.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 20:04 - Scumpiri în lanț: Metrorex ar putea majora din nou tarifele
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











