Oktoberfest, cea mai mare sărbătoate a berii, anulată din cauza pandemiei

oktoberfest
Cel mai mare festival mondial al berii, Oktoberfest, a fost anulat, din cauza temerilor și precauțiilor legate de răspândirea coronavirus. Anunțul a fost făcut, marți, de către autoritățile din landul Bavaria.
Cel mai mare festival mondial al berii, Oktoberfest, a fost anulat, din cauza temerilor și precauțiilor legate de răspândirea coronavirus. Anunțul a fost făcut, marți, de către autoritățile din landul Bavaria.
"Am luat decizia dificilă, împreună cu primarul Munchenului. Oktoberfest 2020 trebuie anulat. Riscul este prea mare." a transmis într-un tweet premierul landului Bavaria.Anunțul este o lovitură financiară pentru Munchen. Oktoberfest atrage an de an circa 6 milioane de vizitatori, în cele două săptămâni de celebrare a berii și tradițiilor culinare german, iar încasările sunt de peste un miliard de euro. Anul acesta, festivalul ar fi urmat să aibă loc între 19 septembrie și 4 octombrie.Scrie Realitatea.net
Citește și:
- 20:04 - Scumpiri în lanț: Metrorex ar putea majora din nou tarifele
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











